Spring 10 Youth RILS
Team Schedules - U14 Boys/Coed 2D
     

WildCards Bracket      


ALL A B      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  0 Wildcards.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A4 : NSA Brazil55550505x30 16  9  0 0
 A6 : NSA Team Nike5505555 CS x30 12  7  0 0
 A5 : NSA Liverpool05550 CS xxx15 5  7  0 0
 A2 : Georgia Express FC - B14 Black5050xxxxx10 1  7  1 0
 A1 : Forsyth Fusion Storm0 0 00xxx0 -11  12  0 0
 A3 : Jackson County Force0 000 00x0 -23  47  0 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 B3 : DCU Red Yarbrough55555250537 27  7  0 0
 B1 : Dahlonega United SA Navy - B1405522555534 14  20  0 0
 B5 : Forsyth Fusion Tigers500 CS 0 5 010 -6  25  0 0
 B11 : NSA Team Nike5xxxxxxxx5 1  2  0 0
 B4 : Forsyth Fusion Fury - Forfeited 0  5000 05 -8  28  0 0
 B10 : NSA Liverpool 50xxxxxx5 -2  7  0 0
 B7 : Georgia Express FC - B14 Black - Forfeited 0500 xxxx5 -6  15  0 0
 B9 : NSA Brazil22xxxxxxx4 0  1  0 0
 B6 : Forsyth Fusion Storm200xxxxxx2 -4  8  0 0
 B8 : Jackson County Force CS xxxxxxxx0 0  0  0 0
 B2 : DCU Black Branson - Forfeited 00 00 00 0 -16  34  0 0

Bracket - Saturday, March 06, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4629  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  2 B3 vs B4DCU Red Yarbrough 8 vs.Forsyth Fusion Fury0
 4598  South Forsyth  11:00 AM  3 A1 vs A2Forsyth Fusion Storm 0 vs.Georgia Express FC - B14 Black3
 4599  Norcross, Pinckneyville Park  11:00 AM  5 A6 vs A3NSA Team Nike 8 vs.Jackson County Force1
 4628  Rock Creek Sports Complex  11:00 AM  2 B2 vs B5DCU Black Branson 2 vs.Forsyth Fusion Tigers7
 4600  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A4 vs A5NSA Brazil 3 vs.NSA Liverpool1

Bracket - Saturday, March 13, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4634  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  2 B2 vs B3DCU Black Branson 0 vs.DCU Red Yarbrough10
 4656  Central Park  01:00 PM  1 B4 vs B10Forsyth Fusion Fury   vs.NSA Liverpool 
 4602  South Forsyth  05:00 PM  3 A1 vs A3Forsyth Fusion Storm   vs.Jackson County Force 

Bracket - Saturday, March 20, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4604  Norcross, Pinckneyville Park  09:00 AM  4 A4 vs A1NSA Brazil 3 vs.Forsyth Fusion Storm1
 4639  Rock Creek Sports Complex  12:00 PM  2 B3 vs B5DCU Red Yarbrough 8 vs.Forsyth Fusion Tigers0
 4606  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 A5 vs A3NSA Liverpool 8 vs.Jackson County Force1
 4605  Shakerag Elementary  04:30 PM  1 A2 vs A6Georgia Express FC - B14 Black 0 vs.NSA Team Nike1

Bracket - Saturday, March 27, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4644  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  2 B3 vs B1DCU Red Yarbrough 6 vs.Dahlonega United SA Navy - B140
 4607  Lamar Murphy Park  11:00 AM  F#7 A3 vs A2Jackson County Force 1 vs.Georgia Express FC - B14 Black4
 4643  Rock Creek Sports Complex  11:00 AM  2 B2 vs B4DCU Black Branson   vs.Forsyth Fusion Fury 
 4670  Central Park  03:00 PM  2 B5 vs B10Forsyth Fusion Tigers 1 vs.NSA Liverpool3
 4609  Norcross, Pinckneyville Park  05:00 PM  5 A6 vs A4NSA Team Nike 1 vs.NSA Brazil4

Bracket - Sunday, March 28, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5802  South Forsyth  01:00 PM  3 B6 vs B2Forsyth Fusion Storm 0F vs.DCU Black Branson
Forfeited Game
0
 4660  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 B10 vs B3NSA Liverpool 1 vs.DCU Red Yarbrough6
 4662  Central Park  03:00 PM  1 B5 vs B8Forsyth Fusion Tigers CS vs.Jackson County ForceCS

Bracket - Saturday, April 17, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4653  South Forsyth  11:00 AM  3 B6 vs B1Forsyth Fusion Storm 2 vs.Dahlonega United SA Navy - B144
 4614  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A6 vs A3NSA Team Nike 10 vs.Jackson County Force2
 4655  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 B9 vs B3NSA Brazil 1 vs.DCU Red Yarbrough1
 5801  South Forsyth  05:00 PM  1 B4 vs B7Forsyth Fusion Fury 4 vs.Georgia Express FC - B14 Black0

Bracket - Sunday, April 18, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4664  Rock Creek Sports Complex  01:30 PM  2 B3 vs B4DCU Red Yarbrough 11 vs.Forsyth Fusion Fury1
 4648  Rock Creek Sports Complex  03:30 PM  2 B2 vs B1DCU Black Branson 2 vs.Dahlonega United SA Navy - B147
 4657  Central Park  05:00 PM  2 B5 vs B7Forsyth Fusion Tigers 1 vs.Georgia Express FC - B14 Black3

Bracket - Saturday, April 24, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4617  Lamar Murphy Park  10:00 AM  F#7 A3 vs A1Jackson County Force   vs.Forsyth Fusion Storm 
 5803  Central Park  01:00 PM  1 B5 vs B2Forsyth Fusion Tigers   vs.DCU Black Branson 
 4663  Yahoola Creek Park  02:00 PM  1 B1 vs B4Dahlonega United SA Navy - B14 0F vs.Forsyth Fusion Fury
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, April 25, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4619  South Forsyth  01:00 PM  3 A1 vs A4Forsyth Fusion Storm 0 vs.NSA Brazil4
 4658  Shakerag Elementary  04:30 PM  1 B7 vs B1Georgia Express FC - B14 Black
Forfeited Game
 0 vs.Dahlonega United SA Navy - B140F

Bracket - Saturday, May 01, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4665  Central Park  09:00 AM  1 B5 vs B6Forsyth Fusion Tigers 4 vs.Forsyth Fusion Storm2
 4621  Lamar Murphy Park  12:15 PM  F#7 A3 vs A5Jackson County Force 1 vs.NSA Liverpool8
 4669  South Forsyth  01:00 PM  3 B4 vs B11Forsyth Fusion Fury 2 vs.NSA Team Nike3
 4659  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  4 B9 vs B2NSA Brazil 0F vs.DCU Black Branson
Forfeited Game
0
 4668  Yahoola Creek Park  02:00 PM  1 B1 vs B3Dahlonega United SA Navy - B14 4 vs.DCU Red Yarbrough3

Bracket - Sunday, May 02, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4615  Norcross, Pinckneyville Park  06:30 PM  4 A5 vs A4NSA Liverpool 1 vs.NSA Brazil0

Bracket - Wednesday, May 05, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4618  Shakerag Elementary  06:30 PM  1 A2 vs A4Georgia Express FC - B14 Black 0 vs.NSA Brazil5

Bracket - Thursday, May 06, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4603  Norcross, Pinckneyville Park  08:00 PM  1 A6 vs A4NSA Team Nike 2 vs.NSA Brazil0

Bracket - Saturday, May 08, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4853  Rock Creek Sports Complex  09:00 AM  2 B3 vs B7DCU Red Yarbrough 10 vs.Georgia Express FC - B14 Black0
 4649  Central Park  11:00 AM  1 B4 vs B5Forsyth Fusion Fury   vs.Forsyth Fusion Tigers 
 4610  South Forsyth  01:00 PM  3 A1 vs A6Forsyth Fusion Storm 0 vs.NSA Team Nike2
 5804  Yahoola Creek Park  02:00 PM  1 B1 vs B2Dahlonega United SA Navy - B14 10 vs.DCU Black Branson2

Bracket - Sunday, May 09, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 5800  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  4 A6 vs A5NSA Team Nike 2 vs.NSA Liverpool0
 4612  Lamar Murphy Park  02:00 PM  F#7 A3 vs A4Jackson County Force 3 vs.NSA Brazil9
 4638  Central Park  03:00 PM  2 B4 vs B1Forsyth Fusion Fury 3 vs.Dahlonega United SA Navy - B146

Bracket - Wednesday, May 12, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4601  Norcross, Pinckneyville Park  08:00 PM  4 A5 vs A6NSA Liverpool CS vs.NSA Team NikeCS

Bracket - Saturday, May 15, 2010
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 4633  Yahoola Creek Park  03:00 PM  2 B1 vs B5Dahlonega United SA Navy - B14 7 vs.Forsyth Fusion Tigers2






Affinity Sports Copyright ￿ 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.